Ak sa plánujete presťahovať do nového domu, bolo by najlepšie najať si takého sťahováka, ktorý spĺňa všetky dôležité kritéria. Ako teda celý tento proces začať? Pozrite si naše typy:

Vy googlite si webovú stránku spoločnosti

Tento krok je obzvlášť dôležitý, pretože vám môže poskytnúť všetky najlepšie informácie,ktoré by ste mali vedieť, aby ste mohli urobiť informované rozhodnutie. Nájdite sirecenzie zákazníkov, či už na ich vlastnej stránke alebo z nejakého nezaujatého zdroja, a tiež služby, ktoré ponúkajú, ktoré nájdete na ich webových stránkach. Avšak nedovoľte aby niekoľko recenzií vytvorilo vo vašej hlave príliš pozitívny alebo príliš negatívny imidž spoločnosti. Namiesto toho ich len vyžite ako len jeden s faktorovpri rozhodovaní sa pre ktorú sťahovaciu spoločnosť sa rozhodnete.

Zvážte výhody a nevýhody

Predtým, ako si vyberiete svoju firmu na sťahovanie v Bratislave, nezabudnite najskôr zvážiť niektoré dôležité veci, aby ste mali neskôr neľutovali. Vytvorte zoznam svojich požiadaviek vrátaneako napríklad: početná rodina, väčšinavecí ktoré sťahujem sú krehké, potrebujem medzištátnu prepravua ďalšie. Potom skúste vybrať, ktorá sťahovacia služba je ideálna pre vaše potreby. Aj keď tiež musíte porovnávať sadzby, akopec ďalších faktorov stým spojených.

Porovnajte cenové odhady viacerých firiem

Nevyberte si hneď prvý sťahovaciu firmu na ktorú natrafíte. Skôr než si vyberiete tú správnupre vás, musíte si spraviť podrobný prieskum. Vyberte si najmenej 3 sťahovacie spoločnosti a pokúste sa porovnať ich cenové odhady a služby, aby ste zistili, ktorá z nich je ideálna pre vaše sťahovacie potreby a rozpočet. Ak chcete analyzovať oveľa jednoduchšie, zistite si aký typ sťahováka potrebujete je rozdiel ak chcete sťahovať veci zbytu Ado bytu B alebo keď chcete vypratať nejaký priestor stým že potrebujete vyhodiť, pri vypratávaní je oveľa vyššia cena ako pri obyčajnom sťahovaní

Spýtajte sa na všetky veci, ktoré chcete vedieť

Predtým, ako si najmete experta na sťahovanie, musíte vedieť o ich skúsenostiach, oblasti pôsobenia, službách atď. Preto nikdy nepochybujte otom či by ste sa mali tieto otázky pýtať každej sťahovacej firmy pri výbere.Akákoľvek renomovaná spoločnosť Vám rada poskytne odpovede nanebude podozrievavá že sa pýtate veľa otázok. Aby ste nikdy nezmeškali žiadny detail, môžete prísťso zoznamom dôležitých otázok, ktoré chcete vedieť. Ak ste spokojní s ich odpoveďami, je ten pravý čas na riešenie poslednej dôležitej otázky.

Spýtajte sa naskryté náklady

Rôzne spoločnosti vám započítajú rôzneskryté náklady po vykonaní svojich služieb, akeďže robota je už urobená tak Vám nezostáva nič iné ako ich zaplatiť. Na tieto praktiky si dávajte pozor. Predtým ako sa definitívne rozhodnete, nezabudnite ich požiadať, aby vám poskytli písomný odhad nákladov, ktorý by spoločnosť mohla použiť pri vašom presťahovaní. Nezabudnite si tiež zapísaťkaždý jeden cent,ktorý plánujú použiť v konečnom výpočte. Ak máte tento písomný odhad, môžete ho použiť ako dôkaz pre prípad, že by pridali niekoľko skrytých nákladov. Tento dokument vás tým pádom ochráni aby svami sťahováci po sťahovaní nemohli vybabrať.

Ak všetky tieto tipyaplikujete do praxe tak si môžetebyť istý že si vyberiete tu najlepšiu sťahovaciu spoločnosť pre vaše potreby.